Str. Constantin Disescu, nr. 37, sector 1, Bucuresti (zona Gara de Nord)
021 231 24 70
secretariat@iosifsava.ro

Muzica de camera – Programarea nominala a concursului Iosif Sava

Muzica de camera – Programarea nominala a concursului Iosif Sava

MUZICĂ DE CAMERĂ, Concursul nat. De interpretare muzicala ,,I.Sava JOI, 25 MAI 2017 ora 13.00 SALA DE CONCERTE

Nr.

Crt.

Numele și prenumele elevului Unitatea de nvățămnt Instrumentul Clasa Profesorul Repertoriul Minutaj
1. Boata Mara, Roman Pavel Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara,pian II,IV Predusel Patricia, Deaconescu Mihaela Gedike Vals mic 3min
2. Dumitrescu Clarida, Dumitrescu Daria Sc.gimnaz.arte nr.5 Vioara,pian III,V Ionescu Viviana B.Bartok Cantec trist 3 min
3. Stoica Ioana Livia, Mihai Stefan Luca Lic.de Arte ,,Balasa Doamna,Targoviste Vioara,pian IV,IV Taran Marina,Opalco Aurelia G.Ph.Telemann Sonatina p.I,II 4 min
4. Lazar Andrei, Donose Matei Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara si pian IV,III Dumitrascu Doina, Anghel Mihaela E. A.Haceaturian Dansul sabiilor 3 min
5. Lazar Andrei, Polojan David Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara si pian IV,IV Dumitrascu Doina, Anghel Mihaela E. Bach Gounot Ave Maria 4min
6. Lita Martha,Cadar Erica Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara si pian IV,VII Taran Marina,Vieru Olivia C.Daquin Cucul 3 min
7. Schiaucu Maria,Oana Sonia Maria Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara si pian VII,V Dumitrascu Doina, Anghel Mihaela E. J.S.Bach Siciliana(transcriptie din sonata pt 2 flaute) 4 min

 

8. Rusu-Donighevici Monica, Rusu-Donighevici Emilian Coleg,Arte ,,G.Apostu Bacau Oboi ,pian III,V Gora-Gioacas Mihaela J.Haydn Menuet 2 min
9. Boata Mara ,Covaci Alexandru Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara,vioara II,IV Predusel Patricia J.Wanhall Duotul op.17.nr.2 3 min
10. Jin Gabriel, Cretu Mihai Sc.gimnaz.arte nr.4 Vioara,vioara III,III Sirbu Anca S.Maikapar Joc/ S.Dragoi Balaioara 3min / 5min
11. Barbulescu Matei, Cretu Mihai Sc.gimnaz.arte nr.4 Vioara,vioara III,III Sirbu Anca F.Hohmann in leagan / Schubert Sotron 2 min/ 2min
12. Covaci Alexandru,Georgiu-Bogaciu Matei Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara,vioara IV,IV Predusel Patricia W.A.Mozart Oglinda 5 min
13. Cosniceru Cezar, Pari Alexandru Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara,vioara V,V Militaru Ilie J.S. Bach Menuet 5 min
14. Campeanu Cristian,Vasilescu Serban Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Marimba, xilofon IV,VI Grigore Baleanu N.J.Zincovic Das kleine Zirkuspony 3 min

 

 

 

 

MUZICĂ DE CAMERĂ, JOI, 25 MAI 2017 ORA 14.00 SALA DE CONCERTE

1 Cretu Mihai, Jin Gabriel, Barbulescu Matei Sc.gimnaz.arte nr.4 Trio viori III,III, III Sirbu Anca W.A.Mozart Allegrettto /P.Tipordei Cantec pe rand 3min /4min
2 Codelinschi Iulia,Cretu Mihai, Jin Gabriel Sc.gimnaz.arte nr.4 Trio viori III,III, III Sirbu Anca G.F.Haendel Bouree / Elgar Andante 3min/ 4min
3 Cretu Mihai, Scarlat Andreea, Nistor Maria Sc.gimnaz.arte nr.4 Trio viori III,IV, IV Sirbu Anca W.A.Mozart Menuet / Telemann Mars 4min/ 4min
4 Nae Iulia, Neagu Livia, Lincan Izabela Asociatia ,,Matias Ilfov Chitara,

mandolina,

mandolina

V-VIII Renea Simina F.Gossec Gavota 2min
5 Nica Cristian, Stoica Cosmin, Dinca Paula Asociatia ,,Matias Ilfov Chitara,

mandolina,

mandolina

V-VIII Renea Simina Folclor Lugojana 3min
6 Ratoi Albert, Ratoi Maria, Lincan Izabela Asociatia ,,Matias Ilfov Chitara,

mandolina,

mandolina

V-VIII Renea Simina W.A.Mozart cantec de primavara 2min
7 Ratoi Albert, Stoioca Cosmin, Avram Izabela Asociatia ,,Matias Ilfov Chitara,

mandolina,

mandolina

V-VIII Renea Simina Drumul matasii 3min
8 Oancea Angela Maria, Calciu Ivona, Ene Maria C.N.de muzica ,,G.Enescu Harpa, harpa, harpa I,II,III Vidican Miruna Elena Anonim Balada irlandeza 2min
9 Mincu Marta, Lita Marta, Parvu Georgica Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Cello, vioara, vioara VI,VI, VII A.M.Paladi,Taran Marina, Badarau Marta I.Quantz Andante 4 min

10 Barbulescu Matei, Codelinski Iulia, Jin Gabriel, Cretu Mihai Sc.gimnaz.arte nr.4 Cvartet viori III,III, III,III Sirbu Anca P.Tipordei Triptic/ Cantec popular francez 3min/ 2min
11 Chirila Ileana, Geambasu Ruxandra, Opritescu Ana Maria,Batschi Daria, Vacaroiu Daria, Enache Sabina C.N.de muzica ,,G.Enescu Sextet harpa Vidican Miruna-Elena King Alfred Cantiga de Santa Maria 3 min
12 Cretu Mihai, Cobzaru Ana,Bajenaru Enia, Margina Sofia, Nistor Maria, Cretu Mihai, Scarlat Andreea, Cruceru Daniela, Mihailescu Emanuel, Neacsu Ana, Rusu Andra, Iacob Ioana Sc.gimnaz.arte nr.4 Formatie camerala III, IV, V,V,IV, IV, X,X,X,X, IX Sirbu Anca Jenkins – Palladio 5 min

MUZICĂ DE CAMERĂ, JOI, 25 MAI 2017 ORA 10.00 SALA DE CONCERTE

1. Matei Theodor Gabriel,

Naros Dimitrie

Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Vioara si pian V,VIII Dumitrascu Doina, Anghel Mihaela E. F.M.Bartholdy Marsul nuptial, 4min
2. Popescu Teodor, Popescu Răzvan Școala Gimnazială de Arte Nr. 5 Cello, pian V, VIII Violeta Tuță Popescu Luiza Buștiuc Apostol C. Saint Saens Concert n la p. I  
3. Simion Valentin ,Saliu Dragos C.N.de muzica ,,G.Enescu Cello, pian IX, IX Stratulat Raluca L.van Beethoven Sonata a III-a, op.69 in La, p.III 10 min
4. Simion Valentin ,Butaru Ana C.N.de muzica ,,G.Enescu Cello, pian IX, X Stratulat Raluca F. Haendel Sonata in Do 10 min
5. Vasile Irina, Boca Claudiu Sc.gimnaz.arte nr.5 Vioara,vioara VII,VII Ionescu Viviana J.S. Bach Bouree 4 min
6. Bilciurescu Alina, Bilciurescu Gabriel Sc.gimnaz.arte nr.5 Vioara,vioara VII,VII Ionescu Viviana G.Ph.Tellemann Sonata III 5 min
7. Geabou Daniel, Geabou Ana Sc.gimnaz.arte nr.5 Vioara,cello VI,VII Ionescu Viviana A.Dvorak Humoresca 5 min
8. Padurariu Claudia,Tarca Alice Sc.gimnaz.de arte ,,I.Sava Flaut,flaut VI,VII Dinu Corina E.Kohler Cantec german 3 min

MUZICĂ DE CAMERĂ – JOI, 25 MAI 2017 ORA 11.00 SALA DE CONCERTE

9. Simion Valentin, Olaru Andrei C.N.de muzica ,,G.Enescu Violoncel,

harpa

IX,XI Vidican Miruna-Elena B.Marcello Sonata nr.1,op.2 8 min
10. Gheorghe Alexandra, Spnu Alexandru Colegiul Naț de Arte D. Lipatti Vioară, violă IX, IX Horațiu Barnea G.Fr. Haendel Johan Halvorsen Passacaglia  
11. Tudor Ioana Maria, Grleanu Ioana Colegiul Naț de Arte D. Lipatti Vioară și pian XII, XII Ursu Magdalena

Barnea Horațiu

E. Grieg Sonata pentru vioară și pian nr. 1, op 8, FA Major. P. I  
12. Fieraru Maria-Cristina, Grleanu Ioana Colegiul Naț de Arte D. Lipatti Canto clasic, pian XII, XII Andrei Mihaela, Barnea Horațiu S. Rachmaninov Lied-ul Ne Poj, Krasavitsa, Pri Mne, op 4, nr. 4  
13. Stănescu Ana Diana, Fieraru Maria-Cristina, Grleanu Ioana Colegiul Naț de Arte D. Lipatti Canto clasic, canto clasic, pian XII, XII, XII Barnea Horațiu Leo Delibes Duetul florilor din opera Lakme  
14. Miu Mateo, Grosu Rahela, Grosu Livia C.N.A ,,Dinu Lipatti, L.T,,Ion Barbu, Sc.Speciala de Arte nr 5 Trio viori X,XI Barnea Horatiu W.A.Mozart Trio KV 356 in Do p.I, III 8 min
15. Tudor Ioana-Maria, Boboia Teodora Mihaela, Grleanu Ioana Colegiul Naț de Arte D. Lipatti Vioară, violoncel, pian XII, XII, XII Barnea Horațiu Astor Piazzola Toamna din ciclul Anotimpurile  

 

 

JOI, 25 MAI 2017 ORA 10.00 SALA DE CONCERTE

16 Cretu Mihai, Cobzaru Ana,Bajenaru Enia, Margina Sofia, Nistor Maria, Cretu Mihai, Scarlat Andreea, Cruceru Daniela, Mihailescu Emanuel, Neacsu Ana, Rusu Andra, Iacob Ioana Sc.gimnaz.arte nr.4 Formatie camerala III, IV, V,V,IV, IV, X,X,X,X, IX Sirbu Anca Jenkins – Palladio 5 min

 

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă oferi cea mai relevantă experiență, amintindu-vă preferințele și vizitele repetate. Făcând clic pe „Accept”, sunteți de acord cu utilizarea tuturor cookie-urilor.
Warning: some page functionalities could not work due to your privacy choices