Str. Constantin Disescu, nr. 37, sector 1, Bucuresti (zona Gara de Nord)
021 231 24 70
secretariat@iosifsava.ro

LISTA COMPLETA Concursul Naţional de Interpretare „Iosif Sava” ediţia a V-a, 14 -17 iunie 2022

LISTA COMPLETA Concursul Naţional de Interpretare „Iosif Sava” ediţia a V-a, 14 -17 iunie 2022

PROGRAMARE PIAN MARŢI 14 IUNIE 2022 Etajul I

ORA Nr. crt. NUME SI PRENUME CLASA ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ MINUTAJ
9:00 1. ANDREI IANIS I/Preșc. Școala Gimnazială ”Eremia Grigorescu” 2 min
2. CIRȚ DAVID I/Preșc. Școala Gimnazială De Arte ”Victor Karpis” Giurgiu 2 min
3. CUCU ILINCA I/Preșc. Scoala 174 ”Constantin Brâncuși” 6 min
4. DRĂGĂNESCU DARMA I/Preșc. Colegiul de Artă ”Carmen Sylva” Ploiești 2 min
5. IVAN ALESIA I/Preșc. Liceul Teoretic Biling ”Miguel de Cervantes” 3 min
6. MICU EVA-MARIA I/Preșc. Școala Gimnaziala de Arte nr. 5 Școala
7. MOMOC LEILA-OANA I/Preșc. Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 1 min
8. OLARIU IOAN I/Preșc. Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 4 min
9. PARTENIE DAVID ȘTEFAN I/Preșc. Școala Gimnazială de Arte nr. 5 București 1 min
10. PETCU ANASTASIA MARIA I/Preșc. Școala Gimnazială de Arte nr. 5 București 2 min
11. PĂUN TUDOR – GABRIEL I/Preșc. Școala Gimnazială de Arte nr. 5 București 7 min
12. POPESCU ILINCA I/Preșc. Colegiul Național de Muzică ”George Enescu” 2 min
13. VĂDUVA EFREM I/Preșc. Școala Gimnazială de Arte „Victor Karpis” Giurgiu 2 min
PAUZĂ 9:35 – 10:00
10:00 1. ANGHELUȚĂ RAREȘ MIHAI II Liceul de Arte ”Dinu Lipatti” Pitești 3 min
2. BARASCU ERIKA II Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 5 min
3. BURNICHI VLADIMIR II Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 4 min
4. CODIȚĂ SOFIA ELENA II Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 4 min
5. CIOPASIU NAOMI II Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 2 min
6. GOLESCU SERAFIM II Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 4 min
7. NICULESCU-GORPIN DAVID-ANDREAS II Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 4 min
8. NICULESCU-GORPIN DAVID-ANDREAS II Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 4 min
9. STANCU ELISA MARIA II Liceul De Artă ” Balașa Doamna” Targoviște 4 min
10. SUCIU TOBIAS II Școala Gimnazială de Arte Nr. 4 București 5 min
11. TUTOIU IASMINA TEODORA II Școala Gimnazială de Arte Nr. 3 București 2 min
12. VACIU LUCIAN- ALEXANDRU II Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 4 min
PAUZĂ 10:45 – 11:15
11:15 1. ANTON BARBARA III Liceul De Arte ” Bălașa Doamna” Targoviște 4 min
2. BOBOHALMA EDUARD III Școala Gimnazială de Arte Nr. 2 București 4 min
3. COCA NICOLAE III Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 4 min
4. DANULESCU SONIA III Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 3min
5. ODOVANCA VLAD ALEXANDRU III Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 7 min
6. NEDEA ANISIA-ȘTEFANIA III Școala Gimnazială de Arte „Victor Karpis” Giurgiu 4 min
7. PAVLU NATALIA III Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 3 min
8. PĂUNE REBECA-MIHAELA III Liceul De Arte ” Balașa Doamna” Targoviște 4 min
9. POPESCU CEZAR MIHAI III Școala Gimnazială de Arte nr. 5 București 8 min
10. ȘTEFAN ANA-SOFIA III Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 5 min
11. ȚÎCU STEFAN LEONARD III Școala Gimnazială de Arte Nr. 2 București 7 min
12. ȚÎCU STEFAN LEONARD III Școala Gimnazială de Arte Nr. 2 București 5 min
PAUZĂ 12:15 – 14:00
14:00 1. BOGDAN ANDREI IV Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 7 min
2. CALOFIR FLAVIUS IV Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 5 min
3. CĂPĂȚÂNA ANTONIO-IOAN IV Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 5 min
4. CIORTAN DAMIAN IV Școala Gimnazială de Arte Nr. 3 București 5 min
5. OLARIU MIRON IV Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 7 min
6. OPREA ANTONIO ȘTEFAN IV Colegiul Național de Muzică ”George Enescu” 8 min
7. PANTELESCU EMMA STEFANIA IV Colegiul Național de Arte ”Regina Maria” Constanta 8 min
8. VLAD ZOE IV Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 6min

 

 

PROGRAMARE PIAN – MIERCURI 15 IUNIE 2022 Etajul I

 

ORA Nr. crt. NUME SI PRENUME CLASA ȘCOALA DE PROVENIENȚĂ MINUTAJ
9:00 1. CHICHIREZ ANTONIA GABRIELA V Școala de Muzica Câmpulung Muscel 7 min
2. EFREM ALESSIA V Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 9 min
3. GHEORGHE CRISTIAN ADRIAN V Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 12 min
4. LEAHU ALEXANDRU EMANUEL V Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 7 min
5. LIȚĂ IOSUA V Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 9 min
6. MITEA ANA – MARIA V Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 4 min
PAUZĂ 9:50 – 10:20
10:20 1. BERLO PETER CASIAN VI Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 5 min
2. BOBOHALMA GABRIEL VI Școala Gimnazială de Arte Nr. 2 București 8 min
3. CIRIBLAN ERIC IONUȚ VI Liceul de Arte ”Ionel Perlea” Slobozia 9 min
4. DINA ANDRADA MARIA EMMA VI Liceul De Arte ” Balașa Doamna” Targoviște 6 min
5. DINU TEODOR VI Liceul De Arte ” Balașa Doamna” Targoviște 12 min
6. DUDAS DARIUS FLORIN VI Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 8 min
7. NEAMȚU MARIA DIANA VI Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța 10 min
8. PANĂ ROBERT ȘTEFAN VI Școala Gimnazială de Arte Nr. 3 București 9 min
9. TEODORAȘCU ARTAMANOV MARIA VI Colegiul Național de Muzică ”George Enescu” 10 min
PAUZĂ 11:40-12:10
12:10 1. FÂRTĂȚESCU CONSTANTIN – GHEORGHE VII Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 12 min
2. MIHAI MARIA CRISTINA VII Școala Gimnaziala de Arte „Iosif Sava” București 7 min
3. MOȚ DARIUS EMANUEL VII Școala Gimnazială de Arte Nr. 5 București 9 min
4. SAULESCU MIHAI-MATEO VII Școala Gimnazială de Arte Nr. 5 București 10 min
5. SAVA IASMINA-MARIA VII Colegiul Național de Muzică ”George Enescu” 10 min
6. MARA ȚÎNȚĂREANU-MIRCEA VII Colegiul Național de Muzică ”George Enescu” 13 min
PAUZĂ 13:11 – 14:30
14:30 1. ILIE PAUL ALEXANDRU VIII Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 13 min.
2. BURCEA PETRU-ALEXANDRU IX Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 13 min.
3. TANASE MARIUS-ALEXANDRU X Colegiul Național de Muzică ”George Enescu” 13 min.
4. IONITA SILVIA COSMINA XI Colegiul Național de Arte ”Dinu Lipatti” București 13 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMARE VIOLĂ

MARŢI  14  IUNIE 2022  ORELE  09:30 – 11:00 SALA DE CONCERTE- et.III

ORA NUME ŞI PRENUME CLASA ŞCOALA MINUTAJ
09:30 AILOAIE ANTONIA ILINCA

 

Preşcolari şi clasa I Şcoala Gimnazială de Arte nr.5

 

4 min.
BULGARU NECTARIE Preşcolari şi clasa I Asociaţia “Copil dorit” 3 min.
PEIU MIHAELA III Asociaţia “Copil dorit” 3 min.
CÂRNU ANAMARIA EVA IV Şcoala Gimnazială de Arte nr.5 5 min.
MARINCESCU MAYA-ELENA IV Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 4 min.
09:50 COPĂCEANU NICOLAE V Asociaţia “Copil dorit” 2 min.
 

 

 

09:55

URDĂREA ALBERT IX Colegiul Naţional de Arte “Dinu Lipatti” 12 min.
CORBU NORIS X Colegiul Naţional de Arte “Dinu Lipatti” 16 min.
DUMITRAŞ DIMITRI XI Colegiul Naţional de Arte “Dinu Lipatti” 18 min.
VLAD SONIA XI Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 20 min.

 

11:00 – 11:15  PAUZĂ ŞI JURIZARE

 

PROGRAMARE HARPĂ

MARŢI 14 IUNIE ORELE 11:20 – 12:00 SALA DE CONCERTE- et.III

ORA NUME ŞI PRENUME CLASA ŞCOALA MINUTAJ
11:20 BLEJAN IOAN THEODOR IV Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 15 min.
VASILE ANDREEA AMALIA VII Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 6 min.
OPRIŢESCU ANA MARIA X Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 10 min.

 

12:00 – 13:00 PAUZĂ  ŞI  JURIZARE

 

 

 

PROGRAMARE VIOLONCEL

MARŢI 14 IUNIE 2022  ORELE 13:00 – 15:00 SALA DE CONCERTE- et.III

ORA NUME SI PRENUME CLASA SCOALA MINUTAJ
13:00 ARNĂUTU ANTIM II Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 8,10 min.
BENEA MARIA II Asociaţia “Copil Dorit” 3 min.
13:12 DUŢULESCU ANDREI III Şcoala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 6 min.
PALU DANIEL ANTON III Colegiul Naţional de Arte “Dinu Lipatti” 4,30 min.
SUMA TIAGO III Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 6 min.
ŢOŢA RUXANDRA III Şcoala Gimnazială de Arte nr.4 7,45 min.
13:40 ACHIM CARLA ŞTEFANIA IV Şcoala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 11 min.
DEACONU EVA IV Asociaţia “Copil Dorit” 3 min.
DUMITRICĂ NATALIA IV Asociaţia “Copil Dorit” 3 min.
IANCU BEATRICE MARIA IV Colegiul Naţional de Muzică “George Enescu” 6,40 min.
14:05 COTEANU JULIA VII Şcoala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 10,20 min.
IORDACHI ŞTEFAN

 

VII Colegiul Naţional de Arte “Dinu Lipatti” 12 min.
TOMA IOANA VII Şcoala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 9 min.
  14:35 IOAN TUDOR X Colegiul Naţional de Arte “Dinu Lipatti” 14 min.
MIU DIANA MARIA XII Colegiul Naţional de Arte “Dinu Lipatti” 10,20 min.

15:00 – 16:00  PAUZĂ  ŞI  JURIZARE

 

 

 

 

 

PROGRAMARE VIOARĂ

MIERCURI, 15 IUNIE 2022 SALA DE CONCERTE- et.III

ORA NUME ŞI PRENUME CLASA ŞCOALA MINUTAJ
9:30 1.       ALDEA REBECCA MARIA Preșcolari și

Clasa I

Școala Gimnazială de Arte Nr. 5 3 min
2.       BĂRĂITARU ANNE-MARIE-COSTINELA Preșcolari și

Clasa I

Școala de Muzică Câmpulung 7 min
3.       IONIȚĂ PATRICK Preșcolari și

Clasa I

CNA Dinu Lipatti 6 min
4.       JUCAN MARIA Preșcolari și

Clasa I

Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava” 2 min
5.       JUNGHIATU ISABELA Preșcolari și

Clasa I

Școala Gimnazială de Arte Nr. 3 5 min
6.       MINEA MARIA ELENA Preșcolari și

Clasa I

Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște 5 min.
7.       MINEA MIHAI ANDREI Preșcolari și

Clasa I

Liceul De Arte „Balasa Doamna” Targoviste 5 min.
8.       MIREA MARIA-GABRIELA Preșcolari și

Clasa I

Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 6 min.
9.       STANCIU DAVID Preșcolari și

Clasa I

Liceul de Arte Balasa Doamna Târgoviște 12 min.
10.   STOIAN RIHANNA-MARIA Preșcolari și

Clasa I

Colegiul De Artă Carmen Sylva Ploiești 5 min.
11.   TRANCĂ MARIA Preșcolari și

Clasa I

C.N.M George Enescu 5 min.

 

10:30-10:45

Pauză

 

10:45 12.   BUESCU TEODOR NECTARIE a VII-a Liceul de Arte Hariclea Darclee, Brăila 13 min.
13.   CRISTEA ALBERT a VII-a C.N.A ,, Dinu Lipatti’’ 14 min.
14.   MINEA MATEI CRISTIAN a VII a Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște 15 min.
15.   SOBARU IOANA DANIELA a VII-a C.N.M. George Enescu 16 min.
16.   VOICU CRINA a VII-a CNA Dinu Lipatti 17 min.
12:00-12:20

Pauză

12:20 17.   ANASTASIA NEAGOE a VIII-a Șc. Gimnazială de Arte nr. 3 11 min.
18.    DOBRESCU ANDREI a VIII-a CNM George Enescu 15 min.
19.   MARLENE TOM a VIII-a CNM George Enescu 17 min.
20.   COTEANU PATRICIA a IX-a HLA 15 min.
21.   GEAMBAȘU ȘTEFAN a IX-a CNA Dinu Lipatti 18 min.
22.   STAN ROBERTO a IX-a CNM George Enescu 15 min.
14:00-15:00

Pauză

15:00 23.   BADEA ANAMARIA-DASIANA a X-a Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”, Târgoviște 17 min.
24.    STOICA MIHAI a X-a CNM George Enescu 17 min.
25.   ȘTEFĂNESCU ANDREI

 

a X-a CNA Dinu Lipatti, București 16 min.
26.   TRANDAFIR IONUȚ a X-a Liceul de Arte Hariclea Darclee, Brăila 10 min.
16:00 27.   ARNĂUTU THEODOR a XI-a CNA Dinu Lipatti, București 20 min.
28.   DOIJA EVELINE a XI-a CNM George Enescu 23 min.
29.   IORGA DENIS a XI-a CNM George Enescu 20 min.
30.   VULPE ALEXIA a XI-a Liceul de Arte ,,Bălașa Doamna” Târgoviște 15 min.

 

 

PROGRAMARE VIOARĂ -JOI 16 IUNIE 2022 SALA DE CONCERTE- et.III

ORA NUME ŞI PRENUME CLASA ŞCOALA MINUTAJ
9:00 1.       ANTON NATALIA-ABIGAIL a II-a Colegiul de Artă Carmen Sylva Ploiești 4 min
2.       BALCA MARIA CRISTINA a II-a C.N.A. Regina Maria Constanța 6 min
3.       BRĂILEANU ALMEEA-MARIA a II-a Colegiul de Artă Carmen Sylva Ploiești 7 min
4.       DAMIAN CRISTIAN a II-a CNA ,, Regina Maria” Constanța 7 min
5.       DUMITRESCU ADRIAN IOAN a II-a Liceul de Arte Bălașa Doamna Târgoviște 8 min
6.       DUMITRU IULIAN-GABRIEL a II-a C.N.A.Dinu Lipatti București 9 min
7.       NECULCEA TEODOR a II-a Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava” 3 min
8.       NEDELCU ALEXANDRA-ȘTEFANIA a II-a Colegiul de Artă Carmen Sylva Ploiești 6 min
9.       PETRICĂ NATALIA-MARINA a II-a C.N.A „Dinu Lipatti”, București 6 min
10:00 10.   POTCOVARU RADU CRISTIAN a II-a C.N.M. George Enescu 9 min
11.   ȘTEFAN TEODOR a II-a Școala Gimnazială de Arte nr. 3 5 min
12.   TUDORACHE YANNIS MIHAI a II-a C.N.A.”Dinu Lipatti”- Bucuresti 11 min
13.   ZAHARIA GABRIELA a II-a    Școala Gimnazială de Arte nr. 3 5 min
10:30-10:50

PAUZĂ

10:50 14.   BARBULESCU TEODORA a III-a Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava” 5 min
15.   CIUCĂ NATALIA (an II) a III-a Școala Gimnazială de Arte nr. 3 7 min
16.   DAMIAN MINA a III-a Școala Gimnazială de Arte nr.5 4 min.
17.   DOBRESCU MIRUNA a III-a C.N.M.George Enescu” 7 min
18.   DOBRICA MARIA a III-a Școala Gimnazială nr 119 8 min
19.   ELEKES DOMINIC a III-a C.N.M.George Enescu” 7 min
20.   MARDARI TOMA ȘTEFAN a III-a Școala Gimnazială de Arte Nr.2 5 min
21.   PANTELESCU BELLA GABRIELA a III-a CNA Regina Maria Constanța 8 min
22.   POPA CRISTIAN a III-a Școala Gimnazială de Arte ”Iosif Sava” 3 min
23.   STOIAN ANDREI a III-a Școala Gimnazială de Arte nr 3 6 min
11:50-12:10  PAUZĂ
12:10 24.   COMNOIU TIMEEA a IV-a Școala Gimnazială de Arte ”Iosif Sava” 10 min
25.   COTEANU NADIA a IV-a Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava” 8 min
26.   CRISTEA ANTONIO a IV-a C.N.A.,, Dinu Lipatti” 12 min
27.   IANCU AMALIA a IV-a Școala de Arte nr 3, București 11 min
28.   PASCAN CRISTIAN a IV-a Școala Gimnazială de Arte nr 3 8 min
13:10-13:20 PAUZĂ
13:20 29.   DAMIAN ILIA a V-a Școala Gimnazială de Arte nr 5 4 min.
30.   FURDUI MARIA a V-a Școala Gimnazială de Arte nr 3 15 min
31.   IONESCU SMARANDA a V-a Școala Gimnazială de Arte ”Iosif Sava” 7 min
32.   MOISESCU IUSTIN-RADU a V-a Școala Gimnazială de Arte nr. 3 9 min
33.   PETREA ESTERA-SARIANA a V-a Liceul de Arte ”Bălașa Doamna”, Târgoviște 13 min
34.   PREDUȘEL IRINA RUXANDRA        a VI-a Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava” 7 min
35.   ȘERBAN VANESSA a VI-a CNM George Enescu București 15 min
36.   VISAN VICTORIA a VI-a Școala Gimnazială de Arte nr. 3 10 min

 

 

 

 

 

PROGRAMARE CHITARĂ –JOI 16 IUNIE 2022, Orele 09.00 – 16.00 –  Etajul I

ORA Nume prenume Clasa Școala de proveniență Minutaj
09.00 Bucur Teofil Preșcolari și I Asociația Copil Dorit 3 min
  Dobrescu Victoria Preșcolari și I Asociația Copil Dorit 3 min
  Englert Paisia Preșcolari și I Asociația Copil Dorit 3 min
  Iancu Adiel Cristian Preșcolari și I Școala Gimnazială de Arte Nr.3 4 min
  Panciu Cristian Preșcolari și I Particular 4 min
  Strugariu Rares Clasa a II-a Asociația Copil Dorit 3 min
  Tanase Ilinca Clasa a II-a Școala Gimnazială de Arte Nr. 3 8 min
09:30 Bojneagu Iustina Clasa a III-a Asociația „Copil Dorit” 2 min
  Borcan Sonia Clasa a III-a Scoala Gimnazială de Arte Iosif Sava 4 min
  Costea Alexandru Clasa a III-a Școală Gimnazială de Arte Iosif Sava 3 min
  Curigut Lucia Clasa a III-a Scoala Gimnaziala de Arte Iosif Sava 2 min
  Dobrea Paul-David Clasa a III-a C.N.M.  „George Enescu”, Bucuresti 3 min
  Furdui Ioana Clasa a III-a Scoala Gimnziala De Arte Nr 3 5 min
  Gungor Nectaria Clasa a III-a Asociația Copil Dorit 3 min
  Popescu-Vișan Codrin Clasa a III-a Școala Gimnazială de Arte nr. 3 5 min
  Pravă Andres Călin Clasa a III-a Școală Gimnazială de Arte Iosif Sava 4 min
  Sergovici Milan Andrei Clasa a III-a C.N.M.  „George Enescu”, Bucuresti 7 min
10:10 Cristescu Natalia Clasa a IV-a Scoala Gimnaziala nr 1 (Bragadiru, IL) 2  min
Deaconu Eva Clasa a IV-a Asociația Copil Dorit 2 min
Olteanu Andrei Clasa a IV-a Particular 4 min
Rotaru Monica Clasa a IV-a Colegiul de Arta Carmen Sylva Ploiesti 7 min
Rusu Sonia Alexandra Clasa a IV-a Scoala Gimnaziala de Arte nr. 5 8 min
Cristina Stoian Clasa a IV-a Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” 3 min
Tihon Nectarie Clasa a IV-a Scoala Gimnaziala de Arte nr. 5 5 min
10:40 – 11:00 PAUZA
11:00 Bride Daniel Clasa a V-a Liceul Francez Anna de Noailles 2 min
Brutaru Darius Clasa a V-a Iosif Sava 4 min
Cocanu Ana-Maria Clasa a V-a Iosif Sava 4 min
Constantin Gabriel Clasa a V-a C.N.A. „Dinu Lipatti” 7 min
Marandici Anna Clasa a V-a Asociația Copil Dorit 2 min
Mihet Stefan-David Clasa a V-a Scoala Gimnaziala de Arte nr.3 7 min
Motpan Mihail Clasa a V-a Asociația Copil Dorit 2 min
Petrache Mara Anastasia Clasa a V-a Scoala de arte nr 5 6 min
Savonea Sofia Clasa a V-a Școală Gimnazială de Arte Iosif Sava 4 min
Savopol Pavel Clasa a V-a Mozartinno 5 min
Raisa Stanciu Clasa a V-a C.N.A. „Dinu Lipatti” 4 min
Suhezky Eduard Clasa a V-a Școală Gimnazială de Arte Iosif Sava 4 min
Teaci Mihai Clasa a V-a Sc. Gener. nr.24, Ion Jalea, Constanta 7 min
12.00 – 12-20  PAUZA SI JURIZARE
12:20 Anghelescu Codruț Clasa a VI-a Școala Gimnazială de Arte nr. 4 7 min
Burcea Andrei Clasa a VI-a Scoala Gimnaziala de Arte nr. 5 6 min
Burlan-Rotar Mihai Alexandru Clasa a VI-a Scoala Gimnaziala nr. 124 6 min
Calugaru Riana Clasa a VI-a Colegiul de Arta Carmen Sylva, Ploiesti 8 min
Ciocan AnaMaria Clasa a VI-a Sc. Gen. Cristea Caraman Cogealac 6 min
Dragomirescu Andrei Clasa a VI-a Colegiul de Arta Carmen Sylva Ploiesti 7 min
Grosu Ilinca Clasa a VI-a Școală Gimnazială de Arte Iosif Sava 3 min
Peiu Irina Clasa a VI-a Asociația Copil Dorit 2 min
Plescan Iustin Clasa a VI-a Liceul Teoretic Waldorf Bucuresti 5 min
Teodor Ene Clasa a VI-a C.N.A. „Dinu Lipatti” 5 min
13.20 – 14.20  PAUZA SI JURIZARE
14:20 Bălan Matei – Alexandru Clasa a VII-a Scoala Gimnaziala de Arte nr. 3 9 min
Giurca David-Stefan Clasa a VII-a Scoala Waldorf 8 min
Mateescu Patricia Clasa a VII-a Școala Gimnazială de Arte nr. 4 6 min
Zîmbresteanu Matei Clasa a VII-a Școală Gimnazială de Arte Iosif Sava 4 min
Moncea Ema Clasa a X-a Colegiul de Arta Carmen Sylva Ploiesti 5 min
Teleanu Teodor Clasa a XI-a Colegiul de Arta Carmen Sylva Ploiesti 8 min
15:00 – 16.00  JURIZARE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMARE PIAN COMPLEMENTAR JOI 16 IUNIE, ORA 14:30-17:30, SALA DE CONCERTE

ORA NUME ȘI PRENUME CLASA ȘCOALA MINUTAJ
15:00 1. Cadar Ana-Maria V Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
2. Chivu Evelin V Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
3. Cocanu Ana-Maria V Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 1’30”
4. Gafencu Vera V Școala Gimnazială de Arte nr. 3 1’
5. Lăpădat Maria Rebecca V CNA “D. Lipatti” 2”
6. Moldovan Ilinca V Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 1’30”
7. Pintilie Sabina Elena V Școala Gimnazială de Arte nr. 5 1’30”
15:20-15:30 PAUZĂ (JURIZARE)
15:30 1. Deaconescu Mara VI Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 3’
2. Dobrescu Eva VI Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 3’
3. Drăgoi Nectarie Dimitrie Andrei VI Școala Gimnazială de Arte nr. 5 3’
4. Drăgoi Teofil Dimitrie Ioan VI Școala Gimnazială de Arte nr. 5 2’30”
5. Neniță Ariana VI CNA “D. Lipatti” 3’
6. Pilan Ioana VI Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 1’30”
7. Predușel Irina VI Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
8. Rîndășoiu Ovidiu VI Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
9. Roman Mihai VI Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
10. Vasile Iulia VI Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 3’
16:10-16:20 PAUZĂ (JURIZARE)
 16:20 1.Albescu Aris VII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
2. Coteanu Julia VII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 3’
3. Dumitică Daria Cristina VII Școala Gimnazială de Arte nr. 2 3’
4. Liță Sara VII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 4’
5. Pari Rebecca VII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
6. Sfîrnaciuc Alexia VII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
7. Toma Ioana VII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 2’
8. Vișan Ananda VII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 3’
16:50-17:00 PAUZĂ (JURIZARE)
17:00 1. Cojocaru Alexia VIII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 7’30”
2. Neagoe Anastasia VIII Școala Gimnazială de Arte nr. 3 4’30”
3. Surugiu Victor VIII Școala Gimnazială de Arte “Iosif Sava” 3’
17:20-17:30 PAUZĂ (JURIZARE)
17:30-18:00 1.Liceanu Alexia IX CNA “D. Lipatti” 5’
2. Ștefan David IX CNA “D. Lipatti” 7’
3. Necatu Karina XI Liceul de Arte “Bălașa Doamna” 5’30”

 

 

 

PROGRAMARE PERCUȚIE – JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II  9-10:40

Ora Nume Prenume Școala de proveniență Clasa Categorie Minutaj
9:00-9:08 1.     Certan David Școala gimnazială de Arte „Iosif Sava Clasa a V-a PERCUȚIE 8
9:08-9:16 2.     Gheorghiu Sara Colegiul național de Muzică George Enescu Clasa a V-a PERCUȚIE 8
9:16-9:25 3.     Jucan Simion Școala Gimnazială de Arte Iosif Sava Clasa a V-a PERCUȚIE 9
9:25-9:33 4.     Bica Tudor Colegiul National de Muzica “George”Enescu” Clasa a VI-a PERCUȚIE 8
9:33-9:41 5.     Deaconescu Mara Scoala Gimanaziala de Arte Iosif Sava Clasa a VI-a PERCUȚIE 8
9:41-9:51 6.     Imbir Mihai Adrian Colegiul Național de Muzica George Enescu Clasa a VI-a PERCUȚIE 10
9:51-10:01 7.     Mateescu David Mihai Școala Gimnaziala de Arte Iosif Sava Clasa a VI-a PERCUȚIE 10
10:01-10:11 8.     Rizea Maria-Alexandra Colegiul Național de Muzica George Enescu Clasa a VI-a PERCUȚIE 10
10:11-10:21 9.     Vamanu Sonia Colegiul National de Muzica George Enescu Clasa a VI-a PERCUȚIE 10
10:21-10:29 10.  Jighirgiu David Colegiul George Enesxu Clasa a VIII-a PERCUȚIE 8
10:29-10:40 11.  Miricioiu Aimee Colegiul National de Muzica “George Enescu” Clasa a VIII-a PERCUȚIE 10

PAUZĂ 10:40-11

PROGRAMARE INSTRUMENTE DE SUFLAT -FLAUT – JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II 1h 30 min

Oră Nume Prenume Școala de proveniență Clasa Categorie Minutaj
11-11:05 1.            ANTON BARBARA LICEUL DE ARTE BALASA DOAMNA Clasa a III-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 5
11:05-11:12 2.            Blejan Maria Ecaterina Colegiul Național de Muzică George Enescu București Clasa a III-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 7
11:12-11:18 3.        Dicu Ana Colegiul Național de Muzică ”George Enescu” Clasa a III-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 6
11:18-11:22 4.        Simion Andrei Școala Gimnaziala de Arte nr 3 Clasa a III-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 4
11:22-11:29 5.        Secobeanu

6.        Cleopatra

Școala Gimnaziala de Arte nr 3 Clasa a V-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 7
11:29-11:34 7.        Benea Irina Asociația Copil Dorit Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 5
11:34-11:41 8.        Dragne Briana Școala Gimnaziala de Arte nr 3 Clasa a VII-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 7
11:41-11:49 9.        Vișan Ananda Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava” Clasa a VII-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 8
11:49-12:02 10.     Constantin

11.     Andreea-Ioana

Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Clasa a IX-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 13
12:02-12:14

 

12.     VASILE

13.     ELENA-ANDRADA

Colegiul Național de Arte ,,Regina Maria” Constanta Clasa a IX-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 12
12:14-12:30 14.     Petre Matei Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” Clasa a X-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 15

 

PROGRAMARE OBOI – JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II 20 min 12:30-12:50

12:30-12:35 15.        Ojog

Antim

Școala Gimnaziala de Arte nr.3 Clasa a III-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 5
12:35-12:40 16.        Saveli

Irina

Școala Gimnaziala de Arte nr.3 Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 6
12:40-12:50

 

17.        Tomescu

Maria

Școala Gimnaziala de Arte nr.3 Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 10

 

 

 

PROGRAMARE CLARINET JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II 35 min 12:50-13:25

12:50-13:03 18.           Popa Valentin Școala de arte numărul 3 Clasa a IV-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 13
13:03-13:14 19.           Genoiu Eduard Școala gimnazială de muzică” Iosif Sava” Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 11
13:14-13:25 20.           Solcan Vlada Scoala Gimnaziala de Arte nr. 3 Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 9

PROGRAMARE FAGOT JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II 13:25-13:35

13:25-13:29 21.           TANASE DAVID Școala Gimnazială de Arte Numărul 3 Clasa a II-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 4
13:29-13:35 22.           MARIN RADU-

STEFAN

Scoala gimnaziala de Arte nr. 3, sector 1 București Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 6

PROGRAMARE TROMPETĂ JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II 20 min 13:35-14:10

 

13:35-13:39

23.         STOICA DARIUS

DANIEL

Școala Gimnazială de Arte
Iosif Sava
Preșcolari și Clasa I INSTRUMENTE DE SUFLAT 4
13:39-13:43 24.         Stoica Darius

Daniel

Scoala Gimnazială de Arte Iosif Sava Preșcolari și Clasa I INSTRUMENTE DE SUFLAT 4
13:43- 13:55 25.         Balaban

Robert Anton

Scoala Gimnaziala de Arte Iosif Sava Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 12

PROGRAMARE SAXOFON JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II

13:55-14:00 26.         Opaschi

David Andrei

Colegiul Național de Muzica George Enescu Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 5

TROMBON JOI, 16 IUNIE 2022 SALA DE ARTE PLASTICE ET. II

14:00-14:02 27.         MIHAI

CALANCIA

Colegiul Național de Muzica George Enescu Clasa a VI-a INSTRUMENTE DE SUFLAT 2

 

MARȚI, 14 IUNIE 2022, SALA ARTE PLASTICE, ETAJ II

 

9:30-10:15  C.N.M,, G.ENESCU”

10:15-10:35 C. N. DE ARTE ,,DINU LIPATTI

10:35-11:05 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DE ARTE „IOSIF SAVA”

11:05-11:20 LICEUL DE ARTE ,,BALASA DOAMNA”

11:20-11:35 LICEUL DE ARTĂ „GHE. TATTARASCU” FOCȘANI

11:35-11:50 ȘCOALA GIMNAZ DE ARTE ”VICTOR KARPIS” GIURGIU, ȘCOALA DE MUZICĂ CÂMPULUNG – ARGEȘ

11:50 -12:30 Pauză

12:30 – 13:20 ASOCIAȚIA UN COPIL DORIT

13:20 – 13:30 ȘCOALA GIMNAZIALĂ DE ARTE NR. 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM CONCURS

MARȚI, 14 IUNIE 2022 MIERCURI, 15 IUNIE 2022 JOI, 16 IUNIE 2022 VINERI, 17 IUNIE 2022
SALA DE CONCERT ETAJUL I

PIAN PRINCIPAL

9:00-9:35 – cl. I/preșcolari

9:35-10:00 – PAUZĂ

10:00-10:45 – cl.a II-a

10:45-11:15 – PAUZĂ

11:15-12:20 – cl.a III-a

12:20-14:00 – PAUZĂ

14:00-14:51 – cls. a IV-a

SALA DE ARTE PLASTICE etaj II

MUZICA DE CAMERĂ

9:30-10:15  C.N.M,, G.ENESCU”

10:15-10:35 C. N. de Arte ,,Dinu Lipatti

10:35-11:05 Școala Gimnazială de Arte „Iosif Sava”

11:05-11:20 Liceul de Arte ,,Balasa Doamna”

11:20-11:35 Liceul de Artă „Ghe. Tattarascu” Focșani

11:35-11:50 ȘCOALA DE ARTE ”VICTOR KARPIS” GIURGIU, Școala de Muzică Câmpulung – Argeș

11:50 -12:30 Pauză

12:30 – 13:20 Asociația un copil dorit

13:20 – 13:30 Școala Gimnazială de Arte nr. 4

SALA DE CONCERTE – etaj III

VIOLĂ: 9:30-11:00

11:00-11:15-Pauză jurizare

HARPĂ: 11:20-12:00

12:00-13:00-Pauză jurizare

VIOLONCEL: 13:00-15:00

15:00-16:00-Pauză și jurizare

 

SALA DE CONCERT ETAJUL I

PIAN PRINCIPAL

9:00-9:50 – cl. a V-a

9:50-10:20 – PAUZĂ

10:20-11:40 – cl.a VI-a

11:40-12:10 – PAUZĂ

12:10-13:20 – cl.a VII-a

13:20-14:30 – PAUZĂ

14:30-15:30 – cls. VIII, IX, X, XI

SALA DE CONCERTE – etaj III

VIOARĂ

9:30-10:30- Preșcolari și cls.I

10:30- 10:45- PAUZĂ

10:45-12:00- cls.a VII a

12:00-12:20- PAUZĂ

12:20- 14:00- cls.a VIII a; cls. a IX a

14:00- 15:00- PAUZA DE MASĂ

15:00- 16:00- cls.a X a

16:00-17:15- cls.a XI a

 

CHITARĂ –ETAJUL I

9:00-9:30 – Preșcolari, cls. I, cls.a II-a

9:30-10:10 – cls. a III-a

10:10-11:00 – cls. a IV-a

11:00-12.00 – cls. a V-a

12:00-12:20 – Pauză și jurizare

12:20-13:20 – cls. a VI-a

13:20-14:20 – Pauză și jurizare

14:20-15:00 – cls.a-VII-a, a X-a, a XI-a

15:00-16:00 – Pauză și jurizare

SALA DE ARTE PLASTICE etaj II

INSTRUMENTE DE SUFLAT ȘI PERCUȚIE

9:00-10:40 PERCUȚIE

10:40-11:00- PAUZĂ

11:00-12:30 – FLAUT

12:30-12:50 – OBOI

12:50-13:25 – CLARINET

13:25-13:35 – FAGOT

13:35-14:10 –TROMPETĂ, SAXOFON, TROMBON

SALA DE CONCERTE – etaj III

VIOARĂ

9:00-10:30- cls.a II a

10:30- 10:50- PAUZĂ

10:50- 11:50- cls.a III a

11:50- 12:10- PAUZĂ

12:10-13:10- cls.a IV a

13:10- 13:20- PAUZĂ

13:20- 14:40- cls.a V a; cls.a VI a

SALA DE CONCERTE – etaj III

PIAN COMPLEMENTAR

15:00 – 15:20  –  cls. a V-a

15:20 – 15:30  –  PAUZĂ

15:30 – 16:10  –  cls. a VI-a

16:10 – 16:20  –  PAUZĂ

16:20 – 16:50  –  cls. a VII-a

16:50 – 17:00  –  PAUZĂ

17:00 – 17:20  –  cls. a VIII-a

17:20 – 17:30  –  PAUZĂ

17:30 – 18:00  – cls. a IX-a și cls. a XI-a

GALA LAUREAȚILOR ȘI

FESTIVITATEA DE PREMIERE

ORA 15:00

 

CENTRUL NAȚIONAL DE ARTĂ „TINERIMEA ROMÂNĂ”

Municipiul Bucuresti, Strada Gutenberg Johann
nr. 19, Sector 5

Telefon: +4021-315.81.65

 

Acest site web folosește cookie-uri pentru a vă oferi cea mai relevantă experiență, amintindu-vă preferințele și vizitele repetate. Făcând clic pe „Accept”, sunteți de acord cu utilizarea tuturor cookie-urilor.
Warning: some page functionalities could not work due to your privacy choices
%d bloggers like this: